Type a message سه راهی جوشی چیست؟ – شرکت آلفا پایپ

لوله سه راهی جوشی
از سه راهی جوشی برای تغییر مسیر و گرفتن انشعاب در خطوط لوله کشی و پاپینگ استفاده می شود. گاهی اوقات می توان لوله سه راهی جوشی را برای مسدود کردن مسیر لوله کشی و یا تغییر سایز لوله های پاپینگ به کار برد. لوله سه راهی جوشی در دو نوع انشعاب با نافی های برابر و لوله سه راهی جوشی با نافی های نا برابر تولید و عرضه می شود. از لوله سه راهی جوشی برابر برای تغییر مسیر جریان و زمانی که قطر انشعابات برابر قطر لوله اصلی باشد استفاده می شود و لوله سه راهی جوشی نابرابرزمانی که قطر انشعابات کمتر و یا بیشتر از لوله اصلی بوده و جهت تغییر سایز لوله های پاپینیگ مورد استفاده قرار می گیرد.
نحوه اتصال لوله سه راهی جوشی از طریق جوش لب به لب می باشد. این سه راهی ها در ابعاد 1/2 اینچ تا 48 اینچ در هر دو نوع لوله سه راهی جوشی برابر و لوله سه راهی جوشی نابرابر تولید و عرضه می گردد. ضخامت دیواره لوله سه راهی جوشی نکته مهمی است. بسیاری از تولید کنندگان انواع لوله سه راهی جوشی یک برنامه برای تولید سه راهی با ضخامت بیشتر دارند که اندزه ضخامت کافی بوده و بعد از تشکیل باقی بماند. قطر نقطه انشعاب ممکن است در لوله سه راهی جوشی تولید شده در شرکت های مختلف متفاوت باشد، یا ضخامت لوله ای که قرار است به سه راهی جوشی متصل شود کمتر باشد و باعث به وجود آمدن مشکلاتی در پایپینگ شود. از این رو لازم است در هنگام خرید باید اطمینان داشته باشیم که استاندارد های لازم در تولید سه راهی رعایت شده باشد.
در انتخاب لوله سه راهی جوشی در پایپینگ مورد نظر باید عوامل زیر را مورد بررسی قرار داد:
1. سایز و ابعاد لوله سه راهی جوشی از جمله مهمترین نکاتی است که قبل از خرید سه راهی باید بررسی شود.
2. بررسی ضخامت دیواره لوله سه راهی برای جلوگیری از بروز مشکل در حین اتصال ضروری است.
3. لوله سه راهی جوشی چقدر دربرابر فشار و دما مقاومت دارد.
4. میزان مقاومت لوله سه راهی جوشی در برابر خوردگی چقدر می باشد.
5. استانداردهای تولید در فرآیند ساخت لوله سه راهی جوشی رعایت شده باشد.
6. از چه متریالی برای تولید و ساخت این سه راهی ها استفاده شده است.
7. اتصال لوله سه راهی جوشی از نوع درزدار یا بدون درز (اتصالات فولادی) می باشد.
8. انتخاب جنس و متریال مورد استفاده در لوله سه راهی جوشی باید براساس نوع سیال صورت گیرد.

سه راه جوشی مانیسمان

سه راه جوشی مانیسمان  فولادی که اصطلاحا سه راه جوشی کربن استیل نیز نامیده می شود به صورت یک تکه و بدون درز تولید می شود و هیچ گونه جوشکاری در ساخت آن استفاده نمی شود.

سه راه بدون درز جهت انشعاب گرفتن از لوله مانیسمان استفاده می شود. سه راه جوشی مانیسمان از نظر سایز بندی به دو دسته سه راه مساوی و سه راه تبدیلی تقسیم می شود. در سه راه مساوی سه طرف آن مساوی می باشد. ولی در سه راه تبدیلی دو طرف اصلی آن مساوی بوده و قسمت نافی آن سایز های مختلف می باشد، و معمولا نسبت به دو طرف دیگر کوچکتر می باشد به طور مثال یا سه راه 10 اینچ می تواند تقسیم بندی مانند 10اینچ به 8 اینچ “10*”6 و “10*”5 وسایز های دیگر داشته باشد.

اطلاعات فنی سه راه بدون درز جوشی:

سراه سیملس جوشی مساوی سه قسمت آن به یک اندازه قطر دارد ولی در سه راه تبدیلی دو طرف آن مساوی بوده قسمت نافی آن سایزهای کوچکتر و مختلفی دارد.

سراه  سیملس جوشی در ضخامتهای مختلف تولید می شود که اصطلاحا به آن رده می گویند. و طبق جدول لوله های مانیسمان ولوله های درزدار هر رده ای به صورت استاندارد ضخامت مشخصی دارد. رده های سراه سیملس جوشی عبارتند از رده ۱۰، ۲۰ ، ۳۰ ، ۴۰ ، ۸۰ ، و ۱۶۰ که در تمامی اتصالات مانیسمان مشترک می باشد.

سراه بدون درز جوشی مانند تمامی اتصالات مانیسمان و  اتصالات درزدار کاربرد زیادی در پایپینگ دارد و از سایز ۱/۲ الی ۲۴ اینچ تولیر می شود.

مزایای سه راه جوشی مانیسمان:

  • مقاوم در برابر زنگ زده گی
  • دارای عمر طولانی
  • قابلیت گرفتن انشعاب با سایز های مختلف
  • بدون درز بوده و قابلیت تحمل فشارهای بالا را دارا می باشد
  • قابلیت اتصال سریع و آسان به وسیله جوش

سه راه جوشی مانیسمان

سه راه جوشی مانیسمان فولادی که اصطلاحا سه راه جوشی کربن استیل نیز نامیده می شود به صورت یک تکه و بدون درز تولید می شود و هیچ گونه جوشکاری در ساخت آن استفاده نمی شود.
سه راه بدون درز جهت انشعاب گرفتن از لوله مانیسمان استفاده می شود. سه راه جوشی مانیسمان از نظر سایز بندی به دو دسته سه راه مساوی و سه راه تبدیلی تقسیم می شود. در سه راه مساوی سه طرف آن مساوی می باشد. ولی در سه راه تبدیلی دو طرف اصلی آن مساوی بوده و قسمت نافی آن سایز های مختلف می باشد، و معمولا نسبت به دو طرف دیگر کوچکتر می باشد به طور مثال یا سه راه 10 اینچ می تواند تقسیم بندی مانند 10اینچ به 8 اینچ “10*”6 و “10*”5 وسایز های دیگر داشته باشد.
اطلاعات فنی سه راه بدون درز جوشی:
سراه سیملس جوشی مساوی سه قسمت آن به یک اندازه قطر دارد ولی در سه راه تبدیلی دو طرف آن مساوی بوده قسمت نافی آن سایزهای کوچکتر و مختلفی دارد.
سراه سیملس جوشی در ضخامتهای مختلف تولید می شود که اصطلاحا به آن رده می گویند. و طبق جدول لوله های مانیسمان و لوله های درزدار هر رده ای به صورت استاندارد ضخامت مشخصی دارد. رده های سراه سیملس جوشی عبارتند از رده ۱۰، ۲۰ ، ۳۰ ، ۴۰ ، ۸۰ ، و ۱۶۰ که در تمامی اتصالات مانیسمان مشترک می باشد.
سراه بدون درز جوشی مانند تمامی اتصالات مانیسمان و اتصالات درزدار کاربرد زیادی در پایپینگ دارد و از سایز ۱/۲ الی ۲۴ اینچ تولیر می شود.
مزایای سه راه جوشی مانیسمان:
• مقاوم در برابر زنگ زده گی
• دارای عمر طولانی
• قابلیت گرفتن انشعاب با سایز های مختلف
• بدون درز بوده و قابلیت تحمل فشارهای بالا را دارا می باشد
• قابلیت اتصال سریع و آسان به وسیله جوش

گروه صنعتی آلفا

با کارشناسان فروش ما در اتبا ط باشید:

واتساپ: 09351524752

    info@alfapipeco.com ایمیل:             www.alfapipeco.com

55621723- 021      55623063- 021    55621288- 021