Type a message اتصالات جوشی مانیسمان ودرزدار چیست؟ – شرکت آلفا پایپ

انواع اتصالات مانیسمان
اتصالات مانیسمان در طرح ها و مدل های گوناگونی به تولید می رسند، که هر یک از این مدل ها با توجه به نیاز و اتصال به لوله های مورد نظر در موقعیت های گوناگون به کار گرفته می شوند. در اینجا به تعدادی از انواع پرکاربرد این محصول اشاره می نماییم.
1. زانو مانیسمان
2. سه راهی مانیسمان
3. تبدیل مانیسمان
4. کپ مانیسمان
5. بوشن مانیسمان
6. سردنده مانیسمان

کاربرد اتصالات مانیسمان

 یکی از مهم‌ترین کاربردهای اتصالات مانیسمان به کارگیری از این محصول در موقعیت‌های بسیار حساس لوله کشی است. جهت استفاده از لوله های مانیسمان در سیستم لوله کشی، باید حتماً از اتصالات مانیسمان استفاده نمایید؛ چرا که در غیر اینصورت احتمال دارد این فرایند با مشکل مواجه شود.

 علاوه بر آن دوام و استحکام کافی برای سایر اتصالات امکان پذیر نخواهد بود. دلیل سفارش بر استفاده از اتصالات بدون درز،در سیستم لوله کشی لوله های مانیسمان، این است که استحکام، مطابقت،مقاومت لوله و اتصالات با یکدیگر هماهنگ است.

 این مسئله سبب می شود تا استحکام لوله و اتصالات مرتبط با آن یکسان باشد و مشکلات احتمالی به حداقل خود برسد. با توجه به اینکه لوله های مانیسمان، بدون درز و بدون جای جوش تولید می شوند، در مقابل فشار و دما استحکام زیادی دارند.

 به خاطر همین برای افزایش کیفیت لوله کشی باید مدل اتصالات، مطابق با همین لوله ها مورد استفاده قرار گیرد. در صورتی که از اتصالات درزدار جهت متصل نمودن لوله های مانیسمان استفاده نمایید؛ کیفیت سیستم لوله کشی به حداقل خود می رسد.

علاوه بر آن از سایر کاربردهای اتصالات فولادی مانیسمان می توان؛ استفاده از این محصول در سیستم‌های آتش‌نشانی ساختمان ها و تاسیسات بخش مرکزی برج های خطوط آبرسانی موتورخانه ها، انواع گونه های پل و اسکله های دریایی در صنعت برق اشاره نمود. همچنین به دلیل تحمل دما و فشار بالا ی این محصول،جهت انتقال بخار و مایعات دمای بالا نیز این اتصالات را مورد استفاده قرار می‌دهند.

برندهای اتصالات مانیسمان
شرکت ها و موسسات تولید کننده ی محصولات اتصالات مانیسمان در ایران به وفور دیده می شوند. که با عناوین تجاری گوناگون نسبت به تولید اقدام می نمایند. مهمترین و معتبرترین برندهای اتصالات بدون درز در ایران می توان اتصالات گاز آلفارا نام برد. متقاضیان محترم جهت خرید اتصالات مانیسمان در گونه های متنوع می توانند،به این نمایندگی ها مراجعه نمایند و یا از طریق سایت های معتبر سفارشات خود را ارائه دهند. تا متناسب با نیاز خود محصولات با کیفیت را با قیمت مناسب خریداری کنند.
اما متداول ترین برند خارجی شناخته شده ی این محصول برند اتصالات بنکن به حساب می آید، که با تنوع فوق العاده و ابعاد متفاوت در ضخامت های گوناگون توانسته اتصالات مانیسمان را به تولید برساند.
منظور از اتصالات جوشی درزدار چیست؟
اتصالات جوشی درزدار یا اتصالات سیاه درزدار به اتصالاتی گفته می شود که در فرآیند تولید آن از لوله درزدار استفاده شده است.در واقع پروسه تولید آن به این صورت است که لوله درزدار در اندازه های محاسبه شده جهت تولید هر نوع اتصالات برش خورده و هریک به روش خاص خود تولید و عرضه می شوند.
در ادامه با ما باشید.

*مزایا و معایب اتصالات جوشی درزدار:
مهمترین و بارزترین مشخصه اتصالات جوشی درزدار،خط جوش در این مدل اتصالات است که در واقع نقطه ضعف اتصالات جوشی سیاه محسوب می شود،چرا که درز جوش محل تمرکز تنش بوده و در صورت بروز هرگونه نقص و ترک احتمالی ناشی از فشار و دمای بالا،شکست صد در صد از درز جوش خواهد بود.
شاخصه بعدی ضخامت ورق اتصالات جوشی درزدار می باشد که نسبت به سایر رده های اتصالات جوشی، سبک تر می باشد.از این رو ماشین آلات و تجهیزات تولید این نوع اتصالات به مراتب ارزان تر و در دسترس تر می باشند.
مجموع این عوامل(روش تولید اتصالات جوشی درزدار،متریال،ضخامت ورق،ماشین آلات و تجهیزات تولیدی و…) باعث شده قیمت اتصالات جوشی درزدار به نسبت اتصالات جوشی بدون درز ارزان تر باشند.
درنتیجه اتصالات جوشی درزدار بیشتر به منظور استفاده در خطوط لوله با دما و فشار پایین که از حساسیت بالایی برخوردار نبوده و بحث هزینه و قیمت تمام شده از فاکتورهای اصلی خرید می باشد بسیار مناسب است.
از اتصالات جوشی درزدار می توان در لوله کشی آب و گاز خانگی استفاده نمود.
*انواع اتصالات جوشی درزدار:
اتصالات جوشی درزدار در انواع زانویی درزدار،سه راهی درزدار،سردنده یا نیپل درزدار،کپ و تبدیل جوشی درزدار تولید می شود.
در سایت تجهیزات ایران به اختصار در ارتباط با قیمت اتصالات جوشی درزدار،کاربرد ،استاندارد متریالی و ابعادی،سایز و رده تولیدی،موارد مصرف،مزایا و معایب،روش تولید اتصالات جوشی درزدار و معرفی تامین کنندگان و تولید کنندگان اتصالات جوشی درزدار مطالبی بیان شده است.
استاندارد های اتصالات جوشی درزدار:
استاندارد ابعادی اتصالات جوشی درزدار منطبق با استاندارد ASME B16.9 و استاندارد متریالی مطابق با استاندارد ASTM A234 می باشد.همچنین اتصالات جوشی درزدار با قطر نامی NPS و رده ضخامت SCH شناخته می شوند.
در ایران،شرکت صنایع فولادی آسیا (ایران اتصال) تولید کننده عمده اتصالات جوشی درزدار،زانویی درزدار را تا سایز “16،سه راهی درزدار تا سایز “8،سردنده درزدار تا سایز “8،کپ تا سایز “12 و تبدیل جوشی درزدار را تا سایز “10 تولید و به بازار عرضه می کند.

گروه صنعتی آلفا

با کارشناسان فروش ما در اتبا ط باشید:

واتساپ: 09351524752

    info@alfapipeco.com ایمیل:             www.alfapipeco.com

55621723- 021      55623063- 021    556212880- 021